MACHINA

Zespół MACHINA (ex-Deluxe) to grupa muzyczna tworzona przez doświadczonych muzyków, dla których muzyka jest życiową pasją. Zmotywowani, aby dzielić się nią z innymi oraz promować lubelski rynek muzyczny, postanowiliśmy nagrać autorskie piosenki wraz z teledyskiem w perspektywie wydania płyty zespołu. Na przestrzeni lat każdy członek zespołu nabywał potrzebne doświadczenie i wykształcenie muzyczne, co następnie zaowocowało licznymi sukcesami i nagrodami muzycznymi.

MACHINA - polski zespół rockowy został założony w 2009 roku w Lublinie przez wokalistę Michała Denisa i gitarzystę Krzysztofa Bobyka. Do składu zaprosili Marcina Sokołowskiego (gitara basowa) i Artura Jasińskiego (perkusja). Dzisiaj MACHINA to jeden z niewielu polskich zespołów grających pochodną klasycznego rocka, southern rocka oraz mieszankę różnych styli muzycznych wynikających z fascynacji każdego muzyka.

W 2010 roku zespół wydał DEMO pt. „Moje Przeznaczenie” na którym znalazły się trzy autorskie kompozycje: "To twoje życie", "Powiesz" i "Moje przeznaczenie". W nagraniach wzięli udział wspaniali goście. Na klawiszach w utworze "Powiesz" zagrała Maria Dobrzańska z zespołu BAJM, a Piotr Cugowski z zespołu BRACIA zaśpiewał z Michałem w utworze "Moje przeznaczenie". W sesji nagraniowej wziął również udział Marcin Fidecki, który nagrał klawisze do utworu "To twoje życie", zaraz potem dołączył na stałe do zespołu i jako klawiszowiec skutecznie wzbogaca muzykę grupy MACHINA swoimi pomysłami.

Z sukcesami w 2011r. zespół wystąpił w programie Must Be The Music emitowanym w TV POLSAT gdzie otarł się o półfinał.

W tym samy roku zespół bierze udział w projekcie promującym miasto Lublin. Owocem tego projektu jest utwór "Brama Wschodu" skomponowanym specjalnie na tę okazję i opowiadającym właśnie o rodzinnym mieście muzyków.

Rok później pojawiają się kolejne nagrania pt. "Rola życia", o nieco świeższym i zmienionym brzmieniu oraz singiel "Wierzmy w siebie" (w zupełnie innym klimacie muzycznym niż zespół prezentował do tej pory). Utwór "Wierzmy w siebie" obok utworu "Atlantyda" (Grzegorz Turnau) zadebiutował na III Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Twórców "ARANŻATOR" (Żyrardów). Jury festiwalu, którego przewodniczącym był Grzegorz Turnau nagrodziło zespół wyróżnieniem za nowatorski i bardzo ciekawy aranż oraz wykonanie utworu "Atlantyda".

W 2013 roku, po odejściu bębniarza Artura Jasińskiego, szeregi zespołu zasilił Filip Leszczyński (ex-perkusista Wanda i Banda, Izabela Trojanowska.

W 2014 roku zespół MACHINA otrzymał nagrodę główną Grand Prix na VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „KRAŚNIK BLUES MEETING 2014” w składzie Jury zasiadał m.in. Sławek Wierzcholski.

W roku 2016 w miejsce Krzystofa Bobyka dołączył do zespołu gitarzysta Adam Stańczak, kolejny pasujacy tryb do rock and rollowej machiny.

Pod koniec 2016 roku zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”, która jest jasno wyznaczonym kierunkiem do nagrania całej płyty.

Od 2009 roku zespół Machina zagrała już kilkadziesiąt koncertów na różnego rodzaju imprezach. Od kameralnych występów w klubach po duże sceny na festynach i festiwalach rockowych i blues-rockowych w całym kraju.

W 2019 roku zespół Machina wydał debiutancką płytę pod okiem włoskiego producenta muzycznego Giuseppe Bassi. Koncert premierowy odbył się 1 grudnia 2019 roku.

W 2020 roku zespół zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu „Dzikie Brzmienia” organizowanym przez CKM Studio oraz Centrum Kultury w Łęcznej.

Pod koniec 2021 roku, po odejściu gitarzysty Adama Stańczaka, dołączył do zespołu Piotr Koszałka wielokrotny lauret konkursów gitarowych w tym "Thank's Jimi Festival" (Wrocław) czy "Solo zycia" (Lublin).

Rekomendacje